Virtuální sídlo

Co je virtuální sídlo?

Virtuální sídlo je služba určená pro podnikatele, ať už pro fyzické či právnické osoby. Jedná se o pronájem adresy zákazníkovi za účelem jejího zapsání jako sídla do obchodního rejstříku (u právnických osob) či do živnostenského rejstříku (u fyzických osob), které je ze zákona povinné uvádět.

Proč si zřídit virtuální sídlo?

Mnoho podnikatelů ke své práci nepotřebuje reálnou kancelář, nemohou či nechtějí mít sídlo v místě svého bydliště, nebo se jedná o malé začínající podnikatele, kteří pro zřízení vlastních kanceláří prozatím nemají prostředky.

Proč si zřídit virtuální sídlo u Chytrého sídla?

U nás získáte nejen prestižní adresu sídla za velmi příznivé ceny, ale nabízíme Vám především osobní přístup při řešení/ vyřizování Vašich požadavků. Záleží nám na každém zákazníkovi a proto nás neváhejte kontaktovat :)

Co na to legislativa?

V roce 2009 došlo k novelizaci občanského zákona a zrušení §19 c) odst.2, podle kterého museli mít právnické osoby shodné sídlo s adresou, kde právnická osoba skutečně sídlí.

Jak si mám u Vás sjednat sídlo?

Jestliže si chcete sjednat virtuální sídlo u nás, můžete nám zavolat na tel. číslo: 733 780 597, napsat na e-mail: info@chytresidlo.cz, nebo vyplnit formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Nabízíte prostory ke krátkodobému pronájmu?

V této chvíli poskytujeme pronájem prostor kanceláře v omezené míře. V případě, že budete prostory krátkodobě potřebovat, není problém se domluvit.

Založení společnosti

Musím si nechat založit společnost Chytrým sídlem?

Nemusíte. Pokud si budete chtít procesem projít sami a u nás si budete chtít jen zřídit sídlo, rádi Vám poskytneme návod, jak při zakládání postupovat. Tuto variantu dokonce preferujeme, protože se nejedná o nich těžkého a není nad to získat zkušenosti, které se Vám mohou někdy hodit. :)

Prodáváte ready-made společnosti?

Ready-made společnosti neprodáváme, protože tyto společnosti s sebou nesou mnohá rizika, mezi která patří například neznámá historie, pošramocená reputace či stále platné závazky.

Jak vybrat název pro společnost?

Ze zákona se jméno firmy:

  • nesmí shodovat s názvem existující firmy alespoň, nerozhodu zde právní rozma ani velká/malá písmena
  • nesmí být název témeř shodný s existující firmou, musí se lišit alespoň o 2 znaky
  • název nelze odlišit zkratkou označení právní formy, zkratkou státu, číslicí, doménovou příponou, diakritikou aj.
  • nesmí je jednat o klamavý název (pokud nemám odbornou způsobilost k tomu danou činnost vykonávat, nesmí činnost v názvu figurovat )
  • název může obsahovat příjmení pouze jednatele, nebo společníka

Dále by měl být název originální, stručný, výstižný a dobře zapamatovatelný.

Změny ve společnosti

Kdy potřebuji provést změnu ve společnosti?

Změny ve společnosti děláte tehdy, když dojde k zásadním změnám, které musite ze zákona uvádět. Jedná se např. o změnu sídla ať už v rámci města nebo území ČR, změna názvu firmy, změna jednatele či společníka, rozšíření/zúžení předmětu podnikání u živností, aj.

Lokalita AZ Tower

Budova AZ Tower je se svou výškou 111m nejvyšší budovou v České republice. Nachází se v ulici Pražákova, v business oblasti nedaleko centra Brna, poblíž M-paláce a Spielberk Towers. Nejen díky výjimečnosti a originalitě této budovy se její adresa stává známou a velmi prestižní adresou.

Ukázat na mapě